Dobar posao na Braču

Prošle subote (28.05.2016.) na Braču  je  vožena 4. kup utrka u MTB maratonu, a budući da je ovogodišnji kalendar utrka neobično koncipiran, kako sada stvari stoje, prvenstvo u maratonu za 2016.g je i završilo sa ovom utrkom. Kao i obično dečki su ostvarili odlične rezultate. Staza je bila zahtjevna sa dosta strmim usponima, a uz sve to temperatura je na suncu prelazila 35 C, hlada nije bilo.
Alen Tomašev vozio je 75 km i u najjačoj kategoriji Elite osvojio izvrsno 6. mjesto! Marko Jerković također je vozio 75 km i u kategoriji Sport stigao na cilj kao 3. Mario Zubčić koji se polako opet vraća na utrke nije imao sreće sa gumama na oštrom bračkom kamenu te je morao odustati. Ostali naši vozači vozili su 37,5 km. Milan Vrban osvojio je 2. mjesto u Veteranima C, Gršo Mataija osvojio je 1. mjesto u kategoriji Veterani D, dok je Saša Mureta u istoj kategoriji osvojio 3. mjesto. Davor Pavušek koji je iz utrke u utrku sve bolji i bolji i Marko Velepič nastupili su u katogriji Veterani B i stigli na cilj na 6. odnosno Marko na 9. mjestu. Naš predsjednik Dragan Sladonja osvojio je 5. mjesto u rekreativcima i uz sve to vozio klupski kombi do otoka Brača i nazad. Čekaju se službeni rezultati i klupski poredak MTB kupa Hrvatske koji bi mogao biti jako dobar! Potiho se nadamo 3. mjestu poretku klubova.